Dzień 29.09.2022 klasa III LF Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu spędziła w 41. Bazie Lotnictwa Szkoleniowego w Dęblinie, rozpoczynając od odwiedzin  lotniskowej straży pożarnej.

Następnie poprzez okazję własnoręcznego wypróbowania możliwości centrum szkolenia symulatorowego samolotów i śmigłowców, takich jak Tj M-28, PZL-130 Orlik, SW-4 Puszczyk i M-246 Bielik, zakończone spacerem po hangarze 41 bazy.

Kolejnym krokiem tego dnia było udanie się w mury Lotniczej Akademii Wojskowej, gdzie omówiono nam program i kierunki studiów uczelni, co wiązało się z zaprezentowaniem zarówno przyrządów dydaktycznych, symulatorów, trenażerów, sal wkładowych, jak również miejsc pracy kontrolerów czy informatorów służb wojskowych.

Dalszym etapem wycieczki była wizyta w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym, aby poznać model kształcenia i zobaczyć nowo rozbudowany budynek szkoły, w asyście dyrekcji szkoły.

Pełen wrażeń dzień zakończył się wizytą w Muzeum Sił Powietrznych, zwiedzając wystawy zgromadzonych zabytków w jego gmachu oraz samoloty i śmigłowce eksponowane na terenie muzeum.

Pełni podziwu i pod wielkim wrażeniem owych doświadczeń klasa III LF ZST Mielec oraz przedstawiciele Aeroklubu Mieleckiego kierujemy szczególne podziękowania do gen. bryg. pil. dr. inż. Cura oraz mjr Piekarskiej-Bąkały, za wcielenie w życie wspaniałej lekcji dydaktycznej oraz doświadczeń, które na długo zostaną w pamięci uczestników.